Pre mojich študentov

Vítam vás a dúfam, že vám tento predmet prinesie úžitok

Streda 9:00 - 11:20 25. 3. - 29. 4. 2020

Meeting ID: 833 811 193 Password: 777394
One tap mobile +421233418515,,833811193# Slovakia, +421233056888,,833811193# Slovakia

Pred prvým stretnutím

Katedra psychológie, Filozofická fakulta, Univerzita Komenského 
Pre denných študentov Mgr, 4. a 5. r., LS

Milí kolegovia, vítam vás v tomto predmete. 

teším sa, že ste si ho vybrali. Predmet som postavila na základe svojich 15-ročných skúseností s tréningami pre manažérov v rámci tréningovej spoločnosti Dale Carnegie a na základe 10-ročných skúseností práce so študentmi. Práca pre vás nie je mojím povolaním, je to takpovediac moje hobby a začalo to tak, že moji klienti mi často hovorili: toto keby som bol vedel, keď som mal dvadsať!

Stretneme sa 6x, on-line, vždy v stredu medzi 9:00 do cca 11:20, začíname 25. marca 2020, končíme 29. apríla.

Prišla vám aj kalendárová pozvánka. Ak používate google (a asi aj iný bežný) kalendár, po schválení vám to doň skočí. Náš rozsah je 12 týždňov x 2x45 minút, takže by sme pri 6tich stretnutiach mali mať 4x45 minút, no časť práce prenesieme do samostatných úloh. 

Ak chceme, aby náš kurz mal pre vás význam a priniesol vám výsledky, ktoré si želáte, počítajte s rozsiahlejšími domácimi úlohami. Všetky však sledujú praktický úžitok - aby vám bolo v živote ľahšie komunikovať a vytvárať vzťahy, v súkromí aj v práci. Všetko vám to má byť užitočné. Preto, kedykoľvek nebudete rozumieť, načo sú vám daný poznatok, úloha či zručnosť dobré, hneď sa ohláste. (Teraz, na úvod, budete mať okrem úloh, súvisiacich s predmetom, aj zopár organizačných, či technických, ale nič ťažké.). 

Moja taktika je taká, že cez semester budeme usilovne pracovať, a to aj medzi stretnutiami formou praktických úloh, a potom na konci semestra to bude ľahšie - krátka previerka vedomostí a nadobudnutých skúseností a - obvykle dobré - hodnotenie. Nevýhodou je, že potrebujete byť na vyučovaní, predmet sa nedá absolvovať náhradným plnením. A rezervujte si aj čas a chuť na praktické domáce úlohy. Preto, ak nemáte možnosť byť prítomní, tento predmet si nezapisujte.

Teším sa na vás!

V stredu ráno so šálkou čaju, alebo kávy, zápisníkom a perom - vidíme sa tu!:

https://zoom.us/j/833811193?pwd=cGN4cnZZS3huVlRicDljdk45dlpTZz09
Meeting ID: 833 811 193
Password: 777394
One tap mobile
+421233418515,,833811193# Slovakia
+421233056888,,833811193# Slovakia
Dial by your location
+421 233 418 515 Slovakia
+421 233 056 888 Slovakia

Kredit dostanete za

 • zhliadnutie všetkých stretnutí
 • splnenie všetkých domácich úloh
 • "naživo" a aktívna účasť aspoň na 50% stretnutí (nahrávka bude k dispozícii po dobu 48 hodín po každej lekcii).
 • Urobím aj nejakú previerku vedomostí, či záverečnú prezetáciu, to ešte vymyslím.

Vaše úlohy pred prvým stretnutím: 

 1. Vyplniť úvodný formulár, aby som sa dozvedela vaše mená a zámery pre tento kurz. Prosím tu: https://forms.gle/WKNkzUBijqioNrcz5
 2. Pridať sa do "našej" WhatsApp skupiny, cez tento link: https://chat.whatsapp.com/DlCZjCc7JXi9tjLdFt4xGC. Kto nemáte túto aplikáciu: je bezplatná a dá sa spolu s mobilovou ľahko stiahnuť aj do počítača a komunikovať pohodlnejšie. Mať takúto vlastnú skupinu sa mi pri on-line kurzoch osvedčilo, je to prehľadnejšie, ako musieť správy hľadať v e-mailoch.
 3. V prípade, že sa hodláte pripojiť cez mobil, hodí sa vám stiahnuť aplikáciu Zoom (cez prehliadač je to nešikovné). Na pripojenie z počítača nepotrebujete urobiť dopredu nič, len kliknúť na odkaz a potom hore kliknúť na relatívne nenápadné okienko "Join Zoom Meetings".
 4. Prosím vás o kolegialitu: ak máte nejakú spoločnú ročníkovú platformu, prosím upozornite kolegov na môj e-mail, možno im spadol do spamu. Prvý dotazník vyplnili zatiaľ piati a do WA skupiny sa zatiaľ prihlásili deviati. Spolu by vás malo byť 13.
 5. Nasledujúce tri úlohy zasa prosím zadajte do formulára: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc3LRC7QEOzhwGm-4d5DqupXk_t_bKty0xLc3qk8w6qlt9YIg/viewform?usp=sf_link Dostanete tri situácie, v ktorých sa budete mať rozhodnúť, čo by ste urobili a prečo by ste sa tak rozhodli. Nejestvuje jednoznačné riešenie; ide o to pozorovať, čo sme pri rozhodovaní použili. Hodí sa nám to na pri skúmaní vnútorných zdrojov k tomu, čo sa chcete učiť - jasné vyjadrovanie, konštruktívne debaty a pod.
 6. Čo vás v poslednej dobe inšpirovalo, podnietilo váš osobný rast? Kniha, článok prednáška, kurz, podujatie, terapia, skupina, aktivita .... všetko ma zaujíma, a čím nás môžete inšpirovať, no
 7. prosím link na aspoň jeden článok, alebo prednášku, ktoré vás osobne v poslednej dobe postrčili a v čom. Nemusíte narýchlo niečo nové hľadať, jednoducho poraďte, čo považujete za užitočné. Ak ste už v predchádzajúcom bode dali článok či prednášku, sem to len skopírujte, prosím. V angl/SJ/ČJ, prosím :)
 8. Na premýšľanie - domáca úloha, ktorá bude na budúci týždeň. Túto domácu úlohu si budete robiť pre seba a budeme ju postupne aj prerábať, ale NEBUDETE MI JU UKAZOVAŤ, je to LEN PRE VÁS - len sa vás budem na niektoré prvky z nej (všeobecne, nie na konkrétnosti) pýtať. Predstava o budúcnosti. Vraj máme tendenciu preceňovať, čo dokážeme za rok, a podceňovať, čo dokážeme za tri roky. Sadnite si prosím a napíšte - nechajte si nadiktovať - list od svojho šťastného budúceho JA, z roku 2023. Ak by toto JA dosiahlo vo vnútornom i vonkajšom snažení veľa dobrého, ak o tri roky budete ešte oveľa viac sami sebou, ak budete pevne stáť na svojich nohách a nohami na svojej skutočnej, pravdivej životnej ceste, ak vaša práca, vzťahy, materiálne podmienky, zdravie, každodenné aktivity budú odrážať to, kým naozaj ste a čo ste na tento svet priši vykonať a zažiť, potom aký list by vám vaše budúce ja napísalo? Ako by opísalo svoj život? Čo by považovalo za dôležité? Čo by dosiahlo a z čoho by sa tešilo? A čo by vám poradilo? Doprajte si radostné, slobodné načúvanie - počúvajte svoje budúce ja a zapíšte to.

Dúfam, že sa vám domáce úlohy páčia a že pre vás bude ich plnenie inšpiratívne.
Ak máte otázky, návrhy, ozvite sa prosím do tej WhatsApp skupiny.

Pred druhým stretnutím

Domáce úlohy nájdete v slajdoch. 

Pred tretím stretnutím

Domáce úlohy nájdete v slajdoch.  

Pred štvrtým stretnutím

Pred piatym stretnutím

Pred šiestym stretnutím

História - predchádzajúce roky

Informácia pre štúdijné oddelenia

Hádam som do tohto súboru dala všetky informácie, ktoré pre našu spoluprácu potrebujete. Kedykoľvek prosím volajte, píšte. Ďakujem srdečne, irena