Stránka na www.brandonbays.sk

Terapeutka Irena Ritomská 
Miesto pôsobenia Bratislava - Ružinov, Jašíkova 16.  
Tel. číslo +421 903 236 230 
Email irena.ritomska@gmail.com
Skype irena.ritomska
Web: 

Na medzinárodnú stránku


Telephone: 00421 903236230

e-mail: irena.ritomska@gmail.com

Website: https://www.mojaterapeutka.sk, www.ahavikend.sk

Location: Slovakia, world 

Languages: English and Slovak 

Skype process: Yes 

Specialization: adults, managers, couples

Dobrý deň,

ste tu správne. Myslím si, že terapiu potrebujeme všetci. Nie preto, že by sme neboli normálni, ale preto, že chceme žiť kvalitnejší život. 

Kedy, keď nie teraz? Na niektoré problémy si človek zvykne a nechce na ne ani myslieť, najmä ak nevidí riešenia. Ale riešenia sú a Cesta zrejme patrí medzi tie najlepšie metódy, ako ich v sebe nájsť.

Moji klienti sú ľudia ako vy a ja. Prichádzajú rozmotávať svoje partnerské problémy, podporiť svoje zdravie, zmeniť neželané správanie, hojiť hnev, či dávne smútky. Obchodníci a manažéri chcú odložiť zbytočný tlak a získať nadhľad. Často tiež sedávam s členmi rodín, ktoré zažili stratu: odchodom, nehodou a veľa krát potratom. Každý máme svoje trápenia. Problémom sa stanú, keď ich popierame a odkladáme.

V práci s jednotlivcami a skupinami sa opieram o znalosti z terapeutického výcviku Cesty podľa Brandon Bays (som akreditovaná terapeutka) a jej nadstavbových seminárov, o 15-ročné skúsenosti diplomovanej lektorky komunikačných a vzťahových kurzov pre obchodníkov a manažérov v Dale Carnegie®,  4-ročný zážitkovo-výcvikový program Rogeriánskeho prístupu v terapii (PCA) a inšpirácie z Rodinných konštelácií podľa Hellingera a Individuálnej systemiky podľa Wittemannovcov.

Okrem individuálnych terapií naďalej vediem kurzy v Dale Carnegie a spolu s kolegami-terapeutmi Cesty organizujeme pre vás terapeutické - sebapoznávacie semináre, nazvané AHA víkendy. Tiež externe učím študentov psychológie dvoch fakúlt.

Začína sa mi plniť sen: terapeutické-sebapoznávacie stretnutia pre jednotlivcov a tímy vo firmách. Duševné zdravie ovplyvňuje pracovný výkon manažéra a jeho tímu viac, ako sa zdá.

Stále ma udivuje, aký liečivý účinok má toto sprevádzanie. Často sa splnia túžby, s ktorými do terapie prichádzate: vytratí sa fóbia, narodí sa vytúžené bábätko, v práci sa začne dariť, partneri nájdu k sebe cestu. To podstatné sa však deje pod povrchom, vyviera z vášho vlastného vnútra a lieči aj iné oblasti vášho života. Je to odpustenie, prijatie, obnova dôvery. A tieto hlavné veci sa skôr "stanú", než že by sme ich urobili. 

Starostlivosť o dušu je tá najlepšia investícia. Začnite hneď, nemusí vás prinútiť "osud". Aj ja som pred rokmi potrebovala liečiť svoje telo a dušu, doslova sa zachrániť. Pozbierala som odvahu, išla do terapie a získala som - stále získavam - oveľa viac, ako len zbavenie ťažkostí. Keď sa to krôčik po krôčiku darí mne, potom určite aj vám. Všetko dobro sveta je tu pre nás. Treba proste začať. 

Pochopila som s úľavou, že sa nepotrebujem zmeniť - stačí byť stále viac sama sebou. A zisťujem tiež, že svet nemusí byť presne podľa mojich predstáv, aby som bola šťastná. 

Žijem a pracujem v Bratislave. Mám rodinu, najlepšieho manžela Alojza a psa Bennyho. Moje terapeutické priestory sú v bratislavskom Ružinove. Veľmi rada vás privítam. Ak sa chcete viac zoznámiť, navštívte moje stránky www.mojaterapeutka.sk, a naše seminárové stránky www.ahavikend.sk. Alebo mi napíšte, či rovno zavolajte. Na to som tu. 

S úctou,

Irena