Emocionálna rovnováha ženy

03.12.2018

Ruža

Neurotonikum - upokojuje myseľ a nervy. Najviac sa odporúča pri veľkej strate sebavedomia, schopnosti sebalásky.

Funguje podobne ako jasmín. Je možno ju nahradiť geraniom. Láska, dôvera, akceptovanie seba samého. Upokojuje.  

Aplikácia: Roll-on na zápästie, zátylok, prípadne chodidlá. Vtierame do pokožky a ovoniavame.

Bergamot

Upokojuje. Uvoľňuje úzkosť a tiež napätie v bránici, ktoré podporuje trávenie, dýchanie a nervovú činnosť. Otvorenosť, spontánnosť a optimizmus. 

Pomáha objaviť potláčané emócie.

Fenikel

Má podpornú funkciu. Schopnosť vyjadriť potreby a potlačené emócie - komunikácia. Pomáha vysporiadať sa s prílišnou sebakontrolou.

Zázvor

Horúci olej. Pomáha ľuďom, ktorí sú málo iniciatívni. Podporuje obličky, ktoré sú centrom vôle. Obnovuje vrelosť. Pri masážnom použití vždy riediť - je zahrievajúci.

Tymián

Podporuje vnútorný oheň v nás. Patrí k neurotonikám. Rozpustí melanchóliu a robí z nás statočných bojovníkov. Otvára hruď, uvoľňuje pochybnosti o sebe. Vášeň, sebaistota. Riediť pri masážnom použití.

Ochorenia dolných dýchacích ciest. 

Borievka - Juniper berry

Podporuje sebaistotu, vôľu - obličky. Oslobodzuje z pocitu psychologického zovretia. Pomáha tým, ktorí stratili pocit spoločenskej sebadôvery a schopnosť prispôsobiť sa a optimizmus.

Čajovník - Melaleuca - Tea Tree

Ochraňuje životnú energiu. Pomáha chrániť hranice. Pri skleslosti a strate sebadôvery spôsobenej zdravotnými ťažkosťami. 

Recepty

Posilniť seba-ocenenie ruža+ jasmín 1:1, Spikenard, Ruža, Levanduľa 1:1:1. Pozdĺž chrbtice, okolo srdiečka.  plosky nôh, difúzovať.

Radostná vzpruha Jasmín, Bergamot/Pomaranč, YlangYlang, 3:1:1

Skľúčenosť: Rozmarín, Zázvor 4:1

Preťaženosť, smútok Lemon, Jasmín 3:2

Melanchólia a osamotenosť Rozmarín, Tymián, Šalvia 3:2:2

Ak je vám zmes silná, pridáme citrus, ktorý nám vyhovuje. 

Pre správnu činnosť nervovej sústavy je pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu, dostatočný spánok a zdravá výživa. Dostatok vody pomáha vstrebávať vitamíny, rozpustné vo vode. Bohatý zdroj všetkých potrebných vitamínov je komplex potravinových doplnkov Lifelong Vitality Komplex.