Moje príbehy s aromaterapiou

30.12.2018

Otlaky na nohách

V decembri 2018 pricestovali k nám na návštevu priatelia z Minneapolisu. Moja kamarátka Faith krívala, pretože sa jej urobili na nohách pľuzgiere po tom, čo pri presadaní vo Frankfurte museli bežať na prípoj do Viedne, lebo sa príliš dlho zdržali na bezpečnostnej kontrole. Celkovo bežali dve míle (3 km), ako ukázala aplikácia na mobile.

Ako sme prišli domov, urobila som jej kúpeľ, aby si jej nôžky oddýchli. Uvažovala som, čím jej uľaviť a napokon som použila všetko, čo mi v tej chvíli prišlo na um. Do kúpeľa som dala pomaranč. Vykúpané nôžky som najprv celé natrela levanduľou zriedenou v olivovom oleji (mohla som použiť kokosový, ale nenapadlo mi v rýchlosti, do očí mi v kuchyni udrel olivový) a jemne pomasírovala chodidlá aj členky, aby sa zlepšilo prekrvenie. Samozrejme som sa vyhýbala boľavým miestam, ktorých bolo na každej nohe viacero. Na pľuzgiere a okolo nich som potom opatrne natrela čistý olej Deep blue a po chvíli Correct-X.

Pľuzgiere neboli prasknuté, ale boli viditeľne biele. Obuli sme čisté bavlnené ponožky a vymenili topánky za mäkkučké. 

Asi pol hodinu na to Faith hlásila, s prekvapením, že bolesť sa stratila. Nemala som možnosť jej nôžky už vidieť, no na druhý deň chodila normálne a povedala, že pľuzgiere sa stratili a odvtedy nekrívala. 

Neviem, ktorý z olejčekov mal najväčší podiel na liečení, ani neviem, či by som druhý raz použila práve tieto z olejčekov, ktoré sú určené na hojenie a regeneráciu, ale spojenie vedomostí a citu ma doviedlo tento raz k tejto kombinácii.

Šok, strach

Účastníčka našej Aha dovolenky v Grécku tesne pred nalodením na krásnu celodennú plavbu loďou po okolitých ostrovoch dostala strach a rozhodla sa, že nenastúpi. Požiadala som ju o dovolenie natrieť jej na šiju kadidlo a pomaranč, ktoré nosím spolu s ostatnými olejčekmi zo základnej sady vždy v maličkej "kľúčenke" a mala som ich so sebou aj na tomto výlete. Po veľmi krátkej chvíli zhlboka vzdychla, akoby zalapala po vzduchu a vyhlásila: Môžeme ísť. O pár ďalších minút už bola nielen uvoľnená, ale vyslovene veselá a žartovala.  

Nevoľnosť v zákrutách

Na jar 2018 sme so skupinou Aha dovolenky navštívili Srí Lanku a samozrejme sme sa vybrali aj na čajové plantáže, ktoré sa rozprestierajú vysoko v horách. 

V dlhých a strmých zákrutách začalo byť postupne nevoľno viacerým účastníčkam. Začala som "ordinovať" mätové guličky vnútorne a kvapku ZenGest zvonka na žalúdok. O chvíľu voňal celý autobus, ale nevoľnosti ustúpili, až hore sme došli "celí". 

Kristínka, mikrobiologička v doTerra, mi potom povedala, že by bola stačila aj samotná mäta vnútorne.